Request Demo

+90 (216) 474 13 03
Monitor yourself and your rivals in
  • printed media
  • television
  • web
  • social media
 
and take action
20 years of industry experience that for the first time in both traditional and new media in Turkey followed DNA360 you know your needs and introduces intelligent media monitoring software Scope. Get instant access to everything talked about you in traditional and new media from a single platform with Scope.

Improve your perspective 360°

Get rid of one-way communication tools and take the ever-changing and developing technology with you and set up your brand identity and focus accordingly. Transform figures into strategies with data obtained from traditional and new media and processed completely according to your wishes.

LISTEN
Listen to where, what your customers are talking and feeling in traditional and new media.
ANALYSE
Evaluate the results filtered and ranked specifically for you with automatic signification technology before making decisions for your brand.
MEASURE AND DECIDE
Measure your brand's development in both traditional and new media. Determine how you will position yourself in the market by looking at the status and analysis of your competitors in the market.
MEASURE
By detecting possible crisis situations in traditional and new media, get the chance to intervene instantly and always protect the image of your brand.

Kolay. Hızlı. Etkin. Ve her an yanınızda.

Kullanıcı dostu tasarımı sayesinde hem geleneksel hem de yeni medyada öğrenmek istediğiniz her bilgiye, size özel olarak filtrelenmiş ve sıralanmış şekilde ulaşın. İster bilgisayarınızdan, ister tabletinizden ister telefonunuzdan hızlıca görüntüleyin, paylaşın.



Duygu Tanımlama Teknolojisi?

Türkiye’nin en gelişmiş sınıflandırma ve filtreleme özelliğine sahip takip programı Scope’un tarama sistemi. Hakkınızda herhangi bir mecrada yer alan bilgiyi tanır; akıllı ve hızlı yazılımı yardımıyla derecelendirir, filtrelendirir ve sıralandırır. Böylece sizinle ilgili olmayan haberlerin arasında kaybolmaz, istediğiniz bilgiye en doğru ve en hızlı şekilde erişirsiniz.

Hedef kitlenizle tanışın.

Potansiyel ya da var olan hedef kitlenizin geleneksel ve dijital medyada neler yaptığına, tek bir platformda, otomatik anlamlandırma teknolojisiyle sınıflandırılmış ve filtrelenmiş olarak ulaşın. Onlarla her zaman iletişimde kalın.

Tek platformla, her zaman önde olun.

Doğru hedef kitlesine doğru stratejilerle seslenin. Hem geleneksel hem dijital medyada, anlamlı ve işlenebilir verilerle, takipçilerinizin isteklerine en gerçekçi çözümlerle yanıt verin.

Bir sonraki hamlenizi hesaplayın.

Markanızı etkileyebilecek her türlü olaydan anında haberdar olun ve olası bir kriz durumunda stratejinizi en doğru ve en hızlı şekilde kurun.

Performansınızı ölçümleyin.

Haftalık ve aylık olarak gelişiminizi, markanızın ve rakiplerinizin analizini raporlayın. Sayısal ve gerçek verilerle hareketlerinizin ne kadar ses getirdiğini anlık olarak gözlemleyin.


Daha Fazla Bilgi Edinin